Co osiągniesz ucząc się metod szybkiego czytania?

Co osiągniesz ucząc się metod szybkiego czytania?

Rozmawiając z ludźmi, zdarza mi się słyszeć stwierdzenie, „że nie da się czytać szybko” lub „wtedy nic bym nie zrozumiał”. Podzielę się z Tobą pewną refleksją – też tak kiedyś myślałem. Trochę czasu mi zajęło, zanim zmieniłem podejście i przede wszystkim zmieniłem swój system przekonań. Szkolenie oraz codzienne ćwiczenia dodawały mi wiary oraz utwierdzały w przekonaniu, że można czytać naprawdę szybko. Nabycie tej umiejętności było dla mnie olbrzymim sukcesem. Kiedy podsumowywałem ubiegły rok, najbardziej byłem zadowolony z nauczenia się właśnie tej umiejętności.

Co Ty możesz zyskać, ucząc się metod efektywnej nauki, w tym szybkiego czytania? Czytaj dalej Co osiągniesz ucząc się metod szybkiego czytania?

Jak lepiej zarządzać swoim czasem i zwiększyć efektywność swojej pracy

todoJak lepiej zarządzać swoim czasem i zwiększyć  efektywność swojej pracy

Nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Nie warto czekać i ciągle odwlekać w czasie swoich zamierzeń. Jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie posiadasz to czas. Zarządzanie nim jest bardzo ważne, dlatego na podstawie książki „Zjedz tę żabę” Briana Tracy opisałem kilka rad jak to robić. Czytaj dalej Jak lepiej zarządzać swoim czasem i zwiększyć efektywność swojej pracy

Koncentracja – kluczem do skuteczniejszej nauki

Jak poprawić swoją koncentrację?

Wyobraź sobie, że masz za sobą cudowny dzień, wracasz do domu szczęśliwy i zadowolony z dobrze spożytkowanego czasu, czujesz się spełniony.  Wpada Ci do głowy pomysł,  aby poczytać lub się czegoś pouczyć. Rozpoczynasz, ale ciągle napływają przypadkowe myśli, bujasz w obłokach, rozglądasz się. Najzwyczajniej masz problemy z koncentracją, a w zasadzie z ze skupieniem się na wykonywanej czynności.

W swojej pracy spotykam mnóstwo ludzi , którzy narzekają na problemy z uwagą. Najczęściej nie wiąże się to z dziedzicznymi brakami, ale z niskim poziomem wiedzy na temat natury koncentracji i kiepską edukacją w dziedzinie czytania. Czytaj dalej Koncentracja – kluczem do skuteczniejszej nauki

Witaj na moim Blogu!

Witaj!

Pomysł założenia bloga powstał dawno.
Jednak jak to czasem w życiu bywa, do realizacji planu brakuje energii, odwagi i zdecydowanie motywacji.
W końcu się zebrałem i postanowiłem rozpocząć moją przygodę z pisaniem.
Na blogu będę umieszczał wpisy na temat efektywnej nauki,szybkiego czytania, motywacji itp.

Zapraszam serdecznie!

Marcin Poncyliusz