Artur Winiarski, Kierownik Centrum Szkoleń i Doradztwa Zawodowego UKSW

W imieniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie dziękuję Panu Marcinowi Poncyliuszowi za przeprowadzenie warsztatu efektywnej nauki pt. „Uczyć się, ale jak?” dla studentów Uczelni.
Uczestnicy szkolenia zwracali szczególną uwagę na bardzo dobre przygotowanie trenera, jego komunikatywność, współpracę z grupą i duże doświadczenie w zakresie prowadzonych zajęć. Podkreślali także wysoki poziom merytoryczny warsztatu oraz przydatność praktycznych przykładów, jakie przytaczał prowadzący”.

Warsztaty rodzicielskie – Zapisy

oferta_RodziceJak mówić,
żeby dzieci nas słuchały?

warsztaty dla rodziców

 

 

 

 

Dzisiejsze czasy stawiają przed rodzicami wiele wyzwań. Z wielu źródeł docierają do nas różne informacje i dobre rady jak wychowywać dzieci, a często wiele z nich jest sprzecznych. Jak się odnaleźć? Skąd wiedzieć co naprawdę pomaga i wspiera rozwój, a co może zaszkodzić? Na warsztacie poznasz między innymi elementy „rodzicielstwa bliskości” – spójnego systemu, który przede wszystkim stawia na identyfikację i zaspokojenie potrzeb dziecka, a nie tylko unikanie „złego” czy „trudnego” zachowania. Ponadto poszerzysz wiedzę na temat komunikacji z dzieckiem oraz przećwiczysz nowe zachowania pod okiem trenerów.

Czy chciałbyś…

 • lepiej radzić sobie z trudnym zachowaniem twojego dziecka?
 • poznać i przećwiczyć sposoby rozwiązywania konfliktów?
 • świadomie wspierać rozwój dziecka?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś „tak”, to są to warsztaty dla Ciebie.

Na warsztatach będziemy pracować na zgłoszonych przez Ciebie sytuacjach i problemach, wymieniać się doświadczeniami oraz ćwiczyć nowe umiejętności.

Tematyka:

 • Trudne emocje – jak sobie z nimi radzić?
 • Zachęcanie do współpracy
 • Konsekwencje – czym różnią się od kary
 • Wzmacnianie poczucia wartości

Metody:

 • miniwykład, ćwiczenia indywidualne i grupowe, scenki

unnamed

Prowadzący:

Magdalena Trepczyńska – psycholog,  (Wydział Psychologii UW) , trener umiejętności społecznych (ukończyła Szkołę Trenerów w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA). Zajmuje się wspieraniem rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty, których celem jest rozwijanie pamięci, koncentracji, umiejętności płynnego czytania, logicznego i twórczego myślenia, a także treningi umiejętności społecznych. Dorosłych szkoli z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, twórczości, autopromocji i umiejętności efektywnego prowadzenia prezentacji oraz motywowania do nauki. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców. Współpracuje m.in. z Centrum Edukacji i Rozwoju „Cedr”, Fundacją Rozwoju Rodziny RORO, Stowarzyszeniem na rzecz rodzin „Latawiec”. Jest mamą dwuletniego Antosia.

Marcin Poncyliusz– psycholog, trener, terapeuta. Pracuje jako psycholog w szkole,  prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne (komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem, efektywność osobista)  oraz warsztaty i konsultacje wychowawcze dla rodziców. Swoje doświadczenie budował pracując w placówkach i organizacjach terapeutycznych. Od 2010 r. współpracuje z Fundacją Robinson Crusoe, gdzie obecnie związany jest z obszarem badań nad samodzielnością. Ukończył roczny cykl szkoleń w ramach Studium Reintegracji Społecznej oraz Kurs z Racjonalnej Terapii Zachowań. Jest absolwentem Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Prywatnie mąż oraz tata 3-letniego Rysia. W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas biegając, pływając i jeżdżąc na rowerze.

Informacje organizacyjne:

 • Cykl obejmuje 2 spotkania po 4 godz.
 • Wielkość grupy – do 12 osób.
 • Termin:  12 i  13 XII 2015r. , godz. 10.00 – 14.00
 • Miejsce Biznes Edukator plac Inwalidów 10, 01-552 Warszawa ( tylko 4,3 km od Centrum Warszawy, dojazd Metrem lub tramwajem)
 • Cena normalna: 499zl
  UWAGA! Mikołajkowa promocja – do  6. 12. 2015 cena tylko 250 zł!
  + książka w prezencie Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish

Zapisy

Zarezerwuj dla siebie miejsce jeszcze dziś, liczba miejsc ograniczona! Prześlij  swoje zgłoszenie na adres poncyliuszwarsztaty@gmail.com . W odpowiedzi zwrotnej dostaniesz wszystkie niezbędne informacje.

 

8009906473_0d81cde46d_z

Sprawdź, co mówią uczestnicy poprzednich edycji:

„Warsztaty zwiększyły moją świadomość”

„Jestem w stanie bardziej je zrozumieć ( zachowania dziecka) przez co dzieci chcą bardziej współpracować”

„Stałam się bardziej wyrozumiała dla dzieci”

„( Warsztaty) Pozwoliły się zatrzymać i lepiej podejść do zachowania dziecka, bardziej konstruktywnie”

„Przede wszystkim jestem spokojniejsza, mogę przewidywać ich zachowania i niwelować konflikty między dziećmi zanim się rozwiną”

„Potrafię zatrzymać awanturę, zapanować nad swoimi emocjami i dziecięcymi ( zrozumienie emocji dziecka)”

„Konsekwencja, zasady (wprowadzenie) oraz pozytywne motywacje do zmiany polepszyły moje relacje z dziećmi. Mam narzędzie, z którego staram się korzystać i widzę efekty jak mi się to udaje”

„Pozwoliły na zrozumienie co czuje dziecko jak reaguje na pochwały i kary”

 

Jeśli chcesz świadomie kształtować charakter swojego dziecka, jeśli zależy Ci na tym, żeby rozwijało się w swoim tempie i w zgodzie ze swoimi predyspozycjami, nie może Cię zabraknąć!

 

Piotr Kossowski, Dyrektor Cityschool s.c.

Mieliśmy przyjemność współpracować z Panem Marcinem Poncyliuszem w ramach projektu „Przyszłość dla Młodych”. Pan Marcin przeprowadził cykl warsztatów psychologicznych obejmujących takie moduły jak: Asertywność, Radzenie sobie ze stresem oraz Poruszanie się po rynku pracy dla naszych beneficjentów.

We współpracy z nami Pan Marcin wykazał się właściwym zaangażowaniem, wysokim poziomem komunikacji oraz dbałością o należytą jakość szkoleń. Realizowane szkolenia zostały bardzo wysoko ocenione. Uczestnicy zwrócili uwagę na wysoki poziom przekazywanej wiedzy jak i kompetencji trenerskich. Doświadczenie, dbałość o detale, przyjazna i bezpieczna atmosfera do cechy, którym wykazał się prowadzący. Informacje zwrotne od uczestników wskazują, iż szkolenia psychologiczne jawią się jako istotny element aktywizacji zawodowej.

Adam Konowrocki, Prezes Stowarzyszenia LATAWIEC

Pan Marcin Poncyliusz oraz Pani Magdalena Trepczyńska przeprowadzili na zamówienie Stowarzyszenia LATAWIEC cykl warsztatów dla dwóch grup rodziców z Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Żoliborz  (w sumie 40 h) w okresie od kwietnia do czerwca 2014 roku. Warsztaty obejmowały następującą tematykę: rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć ( dziecka i swoich); radzenie sobie z tzw. „trudnymi uczuciami” (złość, lęk, niechęć); stawianie granic; wyrażanie oczekiwań oraz formułowanie poleceń w sposób zrozumiały dla dziecka; chwalenie i zachęcanie do współpracy; wspieranie procesu usamodzielnienia się dziecka; uwalnianie dziecka z grania określonych ról; konstruktywne rozwiązywanie konfliktów i sytuacji trudnych w codziennym funkcjonowaniu z dzieckiem.

Prowadzący dali się poznać, jako profesjonalni trenerzy. Nawiązali bardzo dobry kontakt ze słuchaczami. Warsztaty były prowadzone w aktywny sposób. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy Pana Marcina Poncyliusza i Panią Magdalenę Trepczyńską, jako prowadzących podobne warsztaty.

Witaj

Stronę kieruję do osób ceniących swój rozwój i poszukujących możliwości na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności psychospołecznych. Proponuje pomoc psychologiczną zarówno dorosłym oraz dzieciom i młodzieży. Pracuję indywidualnie oraz prowadzę zajęcia grupowe.

Na stronie znajdują się artykuły z tematyki psycho-edukacyjnej. Zamieszczam również informacje na temat szkoleń, które prowadzę.